چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی موجود در بازار ایران را با استفاده از نظر کارشناسان و دریافت تضمین کیفیت تهیه فرمائید چرا که نوع بافت و تراکم چمن مصنوعی و رنگ و شکل به قدری پیچیده است که با نگاه نمیتوان به این موارد دست پیدا کرد ؛ برای همین ما از شما میخواهیم که برای این موارد نظرات کارشناسان ما را بررسی نمائید تا در انتخاب درست شما یاری دهند .

این شرکت با بهره گیری از تجربه بدست آمده از حضور میدانی و بررسی کلیه چمن های ورزشی تولید شده در داخل یا خارج و ثبت وضعیت چمن های نصب شده در سطح کشور و بازید های مستمر کارشناسان خود از مجموعه های همسو که توسط شرکت های همکار اقدام به نصب چمن مصنوعی شده است بهترین عملکرد و نصب را شناسایی و برای مشتریان خود عرضه داشته است و امید است که کارشناسان این مجموعه با تضمین کیفیت و اجرای دقیق نصب چمن های ورزشی رضایت شما مشتریان عریز را ارائه با قیمت مناسب را خواهند داشت .

در نظر داشته باشید این شرکت بر اثر فعالیت در پروژه های مختلف نصب چمن های مصنوعی در اقصا نقاط ایران بهترین چمن مصنوعی مناسب با وضعیت اقلیمی و جغرافیایی و آب و هوایی همان منطقه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار خواهد داد تا در مسیر هزینه های ورزشی برنامه ریزی شده بهترین عملکرد را از انعقاد قرارداد خود با ما به ارمغان ببرید .

ما با هدف افزایش راندمان ورزشی های جمعی و گسترش فضا های ورزشی در راستای تقویت ورزشی ها پر طرفدار جمعی اقدام به عرضه چمن های ورزشی با بهترین مقاومت فیزیکی و مرغوبیت مواد اولیه بر اساس استاندارد های مطرح دنیا در تولید چمن های ورزشی با استاندارد های فدراسیون ورزشی فوتبال ( فیفا ) و برترین مارک های بازار های داخلی و جهانی که شما مشتریان از آنها مطلع هستید اقدام به عرضه چمن های ورزشی برای مجموعه های ورزشی ، باشگاه ها ، فضا های ورزشی ، شهرداری ها ، فضای سبز سازمانها و غیره  کامی بلند برداشته است .

 

چمن مصنوعی
در واقع شکل همان چمن است که دارای ظاهر و ماهیت خشن تری است. اما با تغییر رنگ کاملا شبیه به چمن‌های طبیعی است که دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده‌است. چمن مصنوعی در مناطقی به کار می‌رود که امکانات لازم برای رشد چمن‌های طبیعی فراهم نیست و یا این که نگهداری آن به نحو مطلوب، غیر ممکن یا مشکل باشد. این نوع کفپوش‌ها عمدتاً در استادیوم‌های ورزشی به کار می‌روند
ویژگیهای چمن مصنوعی
چمن مصنوعی احتیاج به نگهداری کمتری دارد.
چمن مصنوعی طول عمر بسیار باالایی دارد.
چمن مصنوعیتحت تاثیر شرایط جوی قرار نمی گیرد.
چمن مصنوعی برای تمامی مناطق مناسب است

چمن مصنوعی ورزشی
این نوع چمن مصنوعی ، مخصوص زمینهای فوتبال ، راگبی ، تنیس و هاکی می باشد
جنس الیاف از نوع PE LSR می باشد. ساختار شکل الیاف مونو فیلامنت بوده و ضخامت الیاف آن ۲۱۰ میکرون است.

عرض الیاف ۱٫۱mm و ارتفاع آن ۴۰ mm, 50 mm, 60 mm می باشد.

از نظر شعله ور شدن خود اطفاء می باشد.

این محصول در برابر بازیهای تمرینی که حداکثر روزانه ۶ ساعت بر روی آن انجام شود به مدت ۱۵ سال و در برابر بازیهای حرفه ای به مدت ۵ سال گارانتی می گردد.

 


برای اینکه زمین ظاهری زیبا داشته باشد، لازم است از آن نگهداری کنیم. یک مکان کثیف، مکان جذابی برای بازی هیچ ورزشی نیست و ممکن است بازیکن را از اصول اصلی بازی بازدارد.

یک زمین نادیده گرفته شده اغلب زمین خطرناکی است. زمینی که از آن به درستی نگهداری نشود، بازیکن را در معرض شماری از خطرات قرار می دهد که منجر به صدمات گوناگونی می شود. این موضوع در آینده باعث کاهش جذابیت زمین و حتی دادخواهی مالک خواهد شد.

ویژگیهای بازی این زمین به شدت به وسیله فقدان نگهداری آسیب می بیند. . توپ روی سطح می لغزد، چرخش توپ به درستی انجام نمی شود و در جهش توپ نیز مشکل ایجاد می شود. بازیکنان هنگام دویدن روی سطح ناهموار احساس راحتی نخواهند کرد و به خاطر ناتوانی در کنترل یک توپ غیر قابل پیش بینی احساس خستگی و ناامیدی خواهند کرد. سطح سفت خواهد شد و مشکلات به وجود آمده تا حدی پیش می روند که این سطح برای بازیکن یک خطر جدی محسوب می شود که صدمات و جراحات طولانی مدتی را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین عمر زمین چمن فوتبال به طور قابل توجهی به وسیله فقدان نگهداری کاهش خواهد یافت و سرمایه گذاری در زمین بی نتیجه خواهد ماند.

نگهداری روزانه:

به طور نرمال و مطابق با تعداد ساعات استفاده از زمین، سطح باید برس زده شود. دفعات برس زدن به شدت استفاده از زمین بستگی دارد. استفاده بیشتر مساوی است با برس زدن بیشتر
دومین دلیل جلوگیری از خم شدن و فشر

ده شدن سطح مصنوعی است.بسیاری از فیبرهای مصنوعی تمایل دارند به یک سمت خم شوند یا به هم فشرده شوند.برای غلبه به این وضعیت برس زدن در تمام جهات باعث میشود فیبرها به صورت عمودی قرار بگیرند.

تعداد متفاوتی برس با اثرهای مختلف وجود دارد. برس های کششی بیشترین استفاده را دارند. آنها به عقب تراکتور متصل می شوند
برس های چرخشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً به جلوی تراکتور متصل می شوند. معمولاً آنها می توانند به جلو و عقب بچرخند.

چرخیدن به سمت جلو موثرتر است چون مواد خارجی موجود را به همراه خود به جلو می راند. کلاً برس های چرخشی وسیله مناسبی برای بلند کردن نخ های کفپوش هستند.

برس زدن در یک جهت باعث می شود فیبرها به یک جهت خاص خم شوند که چرخش توپ را دچار مشکل خواهد کرد.
بسیار مهم است که برس زدن هنگامی انجام شود که زمین خشک میباشد.
آبیاری:

ممکن است موضوع آبیاری سطح مصنوعی عجیب به نظر برسد در هر حال چمن فوتبال رشد نمی کند ولی سبب این کار سبب عملکرد بهتر زمین می شود.

زمینهای چمن فوتبال در آب و هوای گرم، داغ می شوند که موضوع قابل توجهی برای بازیکنان است. به علاوه سطح داغ به ایجاد اصطکاک کمک می کند که نتیجه آن ایجاد سوختگی پوست بازیکن است. در یک روز داغ ترکیب دمای پوست با دمای سطح زمین به اضافه اصطکاک، به خصوص هنگامی که بازیکن روی سطح سر می خورد، ناگزیر سبب سوختگی بازیکن می شود.

آبیاری چندین مزیت دارد:

نرم کردن الیاف
خنک کردن زمین
را در جای خود تثبیت کرده و از جا به جایی آنها جلوگیری میکندinfillمواد
از لحاظ هم سطح بودن چک شوند.Infillبعد از بارندگی سنگین بهتر است
Infillهم سطح کردن مواد

دارند.را Infillنقطه پنالتی و کرنر مکانهایی هستند که بیشترین احتمال جابه جایی مواد

افراد نگهدارنده زمین ورزشی باید از این مساله آگاه باشند تا برس زدن صحیح تر انجام شود. ممکن است لازم باشد تا این نقاط هر روز بعد از یک استفاده طولانی برس زده شوند.

وقتی مواد در قسمت لبه های زمین انباشته می شوند باید حتماً جمع آوری شده و دوباره به زمین برگردانده شوند و زمین نیز برس زده شود

ته نشینی

سیستم هایی که دارای مواد ریزشی هستند ممکن است که این مواد دچار ته نشینی شوند و اجبار به برس زدن مرتب پیش آید. کمپانی نصب کننده باید برس زدن را نیز به توصیه های لازم جهت نگهداری زمین اضافه کند.

نگهداری اضافی

هر جا و هر زمانی که مواد آلوده کننده وجود داشت باید فوراً برطرف شود.

باید به این نکته توجه کرد که هیچ گونه غذا و مواد آشامیدنی نباید روی زمین وجود داشته باشد. مساله مهم آدامس است که به سادگی با فریز کردن آن برطرف می شود.

استعمال دخانیات اکیداً ممنوع است.

تمام مواد ارگانیک مثل برگها، خاک، دانه ها و غیره اگر جمع آوری نشوند باعث رشد جلبگ، خزه و علف هرز می شوند.

اگر مواد ریزشی به شکل کلوخ درآمد، آنها را به ذرات تشکیل دهنده شان تفکیک کنید.

روند نگهداری کمتر

تراکم را چک کنید مخصوصاً در زمینهایی با استفاده بالا.. در این رابطه می توانید با شرکت نصب کننده تماس بگیرید. بعضی از کمپانیها برای این کار دارای ماشین آلات هستند بعضی دیگر خودشان طی قراردادی این مسئولیت را تقبل می کنند. افراد نگهداری کننده زمین می توانند با امتحان کردن پرش توپ، تراکم مواد را چک کنند. سطحی که دارای تراکم ناهموار است، پرش های نا منظمی دارد درزها را جهت وجود هرگونه نقص چک کنید. اگر درزها در هر نقطه مشکلی دارند، فوراً با شرکت نصاب تماس بگیرید و طبق شرایط گارانتی خواستار تعمیر فوری آن شوید. هیچ گاه این تعمیرات را خودتان انجام ندهید.

اگر شما شبکه آبیاری دارید، مرتب آن را چک کنید. .همچنین سیستم درناژ را مرتب چک کنید تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.

تمیز کردن زمین

هنگام مشاهده هر گونه به هم خوردگی تراکم زمین و انباشته شدن مواد،‌ از ماشین آلات مخصوص برای ایجاد تناسب مواد، تمیز کردن زمین و برگرداندن مواد خارج شده از زمین استفاده کنید. این کارها معمولاً به وسیله شرکتهای نگهداری کننده خاص و یا شرکت نصب کننده انجام می شود.

پاک کننده برف

برف را می توانید با استفاده از برف روب از روی سطح دور کنید یا اگر فضای کافی در اطراف زمین دارید برفها را به اطراف بپاشید.

می توانید از شرکت تولید کننده برای استفاده از ماشین آلات مناسب راهنمای بگیرید. می توانید از یک پاروی پلاستیکی استفاده کنید البته در صورتی که به سطح صدمه نزنید. عمده برف را با این وسیله کنار بزنید اما وقتی به ۵ سانتی متر آخری رسیدید ترجیحاً این کار را ادامه ندهید زیرا ممکن است باعث کنده شدن سطح شوید بقیه برف باقی مانده را با برس کنار بزنید. برس چرخشی برای این کار مناسب است دمنده ها نیز مناسب هستند.

خزه جلبک علف هرز

علف های هرز به وسیله دست برطرف می شوند البته اگر زیاد شده باشند.

خزه ها و جلبک ها به وسیله بعضی مواد شیمیایی خاص برطرف

می شوند و باقی مانده ها را با تکنیک خاصی از محل دور کنید. توصیه های شرکت نصب کننده باید فوری به کار گرفته شود. هر چه دیرتر اقدام کنید مشکلاتتان بیشتر می شود.

اطراف زمین

مهمترین مساله دوری از آلودگی هاست.

آلودگیها به چند طریق ایجاد می شوند:

آلودگیهایی که به وسیله بازیکنان به زمین آورده می شود

آلودگیهای گیاهی به زمین آورده می شود (خزه، علفهای هرز،…)

آلودگیهایی که به وسیله باد آورده می شوند

آلودگیهایی که به وسیله حیوانات آورده می شوند

بازیکنان به ناچار مسیر کوتاهی را از محل تعویض لباسهایشان تا محل زمین طی می کنند که اگر این مسیر کثیف باشد آنها آلودگی را به وسیله کفشهایشان به زمین می آورند. برای جلوگیری از این موضوع از پاکیزه بودن مسیر اطمینان حاصل کنید.

گیاهان کنار زمین ممکن است باعث آلودگی شوند به این صورت که هنگام کنده شدن از جایشان ممکن است به زمین منتقل شوند، سعی کنید مانعی بین گیاهان طبیعی و محل زمین به وجود آورید.

بعضی آلودگیها مثل دانه ها به وسیله باد آورده می شوند.

حیوانات، مخصوصاً پرنده ها می توانند آلودگی را به زمین انتقال دهند. فوراً این نوع آلودگی را از زمین دور کنید چون باعث رشد گیاهان و علفهای هرز می شود