آيين نامه اجرايي چهاردهمین دوره مسابقات فوتبال محلات شهرداري تهران

مقدمه:

بمنظور تعميم و گسترش ورزش فوتبال محلات و ايجاد رقابتهاي سالم و ارتقاء سطح كيفي فوتبال       و همچنين جذب و كشف استعدادها دوازدهمين دوره مسابقات فوتبال محلات شهرداري تهران بشرح ذیل برگزار خواهد شد.

الف : ثبت نام ، تكميل مدارك و شروع مسابقات

1- در مرحله مقدماتی مسابقات در رده های سنی نونهالان ( 7 نفره )، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به شکل 11 نفره برگزار می گردد.

–  تیمهای 11 نفره که در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می گردد هر تیم شامل 20 نفر (18 بازیکن، یک مربی و یک سرپرست) می باشند. 

–  مسابقاتی که به شکل 7 نفره در رده سنی نونهالان برگزار  می گردد هر تیم شامل 14 نفر (12 بازیکن، یک مربی و یک سرپرست) می باشند. (مسابقات در زمينهاي چمن مصنوعي یا زمینهای چمن طبيعي برگزار می گردد).  

–  کلیه بازیکنانی که در فصل 92-91 و 91-92 عضو تیمهای باشگاهی در دسته های مختلف استانی و کشوری (حتی رده های سنی) بوده اند( اعم از فوتسال و فوتبال )، مجوز شرکت در مسابقات را ندارند. 

–  در صورتي كه در خلال مسابقات بازيكني قرارداد باشگاهي منعقد نمايد ، از زمان ثبت قرارداد اجازه شركت در ادامه مسابقات را ندارد و از آلبوم مسابقات حذف مي گردد و در قبال ارائه قرارداد ثبت شده هيئت فوتبال استان تهران بازيكن جايگزين با تاييد انجمن فوتبال سازمان ورزش شهرداري تهران جايگزين مي گردد.


تبصره1 : حضور كليه بازيكنان كه در حوزه هاي تربيت بدني شهر تهران ( جنوب غرب جنوب شرق شمال غرب شمال شرق شهر ری و شمیرانات ) در تيمهاي مختلف مشغول بازي مي باشند آزاد مي باشد هر بازيكن مي تواند فقط در يك تيم و در يك منطقه بازي نمايد.

تبصره 2 : بازيكن عضو آن تيم و منطقه اي محسوب ميشود كه اولين بار در آن تيم و منطقه بازي و در مسابقات شركت كرده باشد.

تبصره3 : در صورتیکه تیمی بازیکن باشگاهی در لیست ثبت نام و آلبوم خود داشته باشد متخلف و به تيمي كه اعتراض نموده است امتياز تعلق گرفته و تيم متخلف در تمام مسابقاتي كه از بازيكن غير مجاز استفاده نموده است 3-0 بازنده مي گردد ضمناً به تيمهايي كه 24 ساعت پس از مسابقه اعتراض ننموده اند علي رقم كسر امتياز از تيم متخلف امتيازي داده نخواهد شد.

تبصره 4 : مدیران مناطق مکلفند آئین نامه مسابقات را در محل ثبت نام به رویت هیئت فوتبال شهرداری منطقه مربوطه ، كارشناس ورزش نواحي و رابطين ورزش شورایاریها، سرپرستان و مربیان شرکت کننده برسانند و یک نسخه از آئین نامه تحویل سرپرستان تیمهای منطقه نمایند.

–  كليه تيم هاي شركت كننده بايستي دو قطعه عكس و اصل شناسنامه عكسدار و يك برگ فتو كپي شناسنامه بازيكنان و كادر فني مربوطه را تکمیل و پس از تأیید شورایاری محله به كارشناس ورزش ناحيه تحويل و بعد از تشكيل آلبوم ورزشي در مرحله درون منطقه اي نيز آلبوم به تاييد كارشناس ورزش ناحيه رسيده و در اختيار تربيت بدني منطقه قرارگيرد.

تبصره 5 : بازيكناني كه فاقد شناسنامه عكسدار مي باشند بايستي كارت ملي يا گواهي تحصيلي عكسدار معتبر خود را ارائه نمايند.

تبصره 6 : با توجه به اينكه كليه اماكن ورزشي شهرداري تهران (سالنها و زمينهاي چمن) تحت پوشش بيمه مي باشند  در صورت بروز حادثه حد اكثر پس از 24 ساعت پس از تاييد منطقه و تهيه گزارش حادثه توسط مدير مجموعه و تاييد مدير تربيت منطقه اقدامات لازم انجام خواهد شد.

  • ·  مناطق مي بايستي 72 ساعت پس از پايان مسابقات اسامي كليه شركت كنندگان و تيمها و جدول مسابقات را به صورت CD به همراه اسامي تيمهاي برتر به اين معاونت ارسال نمايند.

ب : شرايط سني و نحوه اجرائي مسابقات

1- مسابقات در 4 رده سني شامل نونهالان (متولدين 1/1/78 به بالا) نوجوانان ( متولدين 1/1/76 به بالا) جوانان(متولدين 1/1/73 به بالا ) و رده سني بزرگسالان برگزار خواهد شد.

تبصره 1: هر بازيكن فقط مي تواند در يك رده سني عضويت داشته باشد.

2- مسابقات در رده سني نونهالان در دو وقت 15 دقيقه اي ، نوجوانان در دو وقت 25 دقيقه اي و جوانان و رده سني بزرگسالان در دو وقت 35 دقيقه اي و برگزار خواهد شد( در بين دو نيمه 10 دقيقه استراحت مي باشد).در صورتيكه مسابقه اي نياز به تيم برنده داشته باشد چنانچه بازي در وقت معمول مساوي شود ضربات پنالتي تيم برتر را معرفي خواهد كرد.

 تبصره 1       : در مسابقات 7 نفره تيمها ميتوانند حداقل با 5 نفر مسابقه را شروع و در طول مسابقه از بازيكناني كه نامشان در ليست اسامي نوشته شده است نفرات خود را كامل كنند و هر تيم در طول مسابقه مي تواند سه تعويض داشته و بازي شامل قانون آفسايد نمي باشد و ديگر قوانين طبق قوانين فوتبال ميباشد در اين بازي  سه  داور قضاوت بازي را بعهده خواهند داشت.

تبصره 2: در فوتبال 9 و 11 نفره تيمها ميتواند حداقل با 7 نفر بازي را شروع و در طول مسابقه از بازيكناني كه نامشان در ليست اسامي نوشته شده است نفرات خود را كامل كنند و هر تيم ميتواند از  4 تعويض استفاده نمايد. و ديگر قوانين فوتبال اجرا خواهد شد. در اين بازيها 3 داور قضاوت بازيها را بعهده خواهند داشت.

تبصره 3: در فوتبال 7 نفره هر تيم مي تواند 5 بازيكن ذخيره و در مسابقات 11 نفره هر تيم مي تواند 7 بازيكن ذخيره در ليست بازيكنان خود داشته باشد.

3- بازيها در مرحله مقدماتی( درون ناحیه ای) بصورت  حذفی و مراحل نیمه نهایی(درون منطقه ای) به صورت دوره ای و حذفی انجام خواهد شد. از هر گروه یک تیم به مرحله دوم راه پیدا خواهد کرد.

4- سرپرستان تيمها ميبايست برنامه زمانبندي مسابقات را از منطقه مربوطه دريافت نمايند.

5- چنانچه تيمي نسبت به تيم يا بازيكنان تيمي اعتراض داشته باشد مي بايستي ظرف 24 ساعت پس از بازی اعتراض را كتباً به مسئولين برگزاري ارائه نموده و حداکثر 24 ساعت پس از ارائه اعتراض کتبی ، مستندات خود را به مسئول برگزاری مسابقات ارائه نماید ، در غير اين صورت اعتراض فوق گزارش تلقي مي گردد.

6- عدم حضور تیمی در هر مرحله ای (از مقدماتی تا پایان مسابقات) به منزله حذف آن تیم از دور مسابقات قلمداد می گردد.

تبصره: چنانچه تيم خاطي مداركي دال بر موجه بودن حاضر نشدن ارائه نمايد و مورد قبول كميته انضباطي قرار گيرد با رأي كميته مي تواند به مسابقات ادامه دهد.

10-به تيمهاي برنده 3 امتياز ، مساوي يك امتياز و بازنده صفر امتياز تعلق ميگيرد.

11- بازيكنان سه اخطاري و اخراجي هر تيم حق حضور در مسابقه بعدي را نداشته و چنانچه بعلت عدم حضور تيم مقابل آن، مسابقه برگزار نشود آن بازي براي بازيكنان فوق الذكر، انجام شده تلقي مي گردد و محروميت آنها لغو مي گردد.(در صورتي كه امتياز به تيم مقابل داده شود، نه اينكه از جدول مسابقات حذف شده باشد.  )

تبصره : کسب اطلاع از كليه اخطارها و اخراجها و محروميت ها بر عهده سرپرست يا مربي تيم مي باشد و چنانچه تيمي از وجود اين بازيكنان استفاده نمايد نتيجه بازي 3 بر صفر به نفع تيم مقابل خواهد شد.

12- اگر تيمي براي صعود از گروه خود شرايط يكساني از نظر امتياز با تيم ديگري داشته باشد تيمي جواز صعود به مرحله بعد را خواهد داشت كه شرايط ذيل را داشته باشد:

الف: تفاضل گلهاي بيشتري داشته باشد

ب: در صورت تساوي در تفاضل گل ، تيمي برنده است كه گل زده بيشتري داشته باشد

ج: در صورت تساوي مورد  الف و ب هر تيمي كه در مسابقه بين آن دو تيم برنده شده باشد برنده             خواهد بود.

د: در صورت تساوي سه مورد بالا قرعه، معرفي كننده تيم برتر مي باشد.

ج : مكان برگزاري مسابقات

1- كليه مناطق موظف مي باشند برنامه مسابقات هفتگي خود را به معاونت ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداري تهران اعلام نمايند تا ناظرين معاونت مذکور در محل برگزاري مسابقات حضور بهم رسانند.

2- كليه مناطق موظف مي باشند گزارش داوري مسابقات را به همراه برگه اسامی بازیکنان هر مسابقه را بایگانی نمایند.

د : لوازم اهدايي به تيمهاي شركت كننده

1-  به تیمهای برتر در مرحله مقدماتی و نیمه نهایی به مبلغ ذکر شده در اشلهای مسابقات البسه يا لوازم ورزشي تعلق می گیرد.

نكته مهم :

1- انجمن فوتبال شهرداري تهران ميتواند در خصوص موارد پيش بيني نشده مسابقات در اين آيين نامه، تصميمات لازم را تصويب و اجرا نمايد.

2- مدیران مناطق در مرحله مقدماتی و نيمه نهايي موظفند کمیته انظباطی مسابقات را تشکیل دهند. اعضای این کمیته در مرحله مقدماتی و نيمه نهايي عبارتند از:

  • مدیر تربیت بدنی منطقه یا مسئول هیئت فوتبال شهرداری منطقه.
  • مسئول برگزاری مسابقات
  • رئیس کمیته داوران
  • نماينده انجمن فوتبال سازمان
  • یکی از پیشکسوتان منطقه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اخبار

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Enter Captcha Here : *

Reload Image