فرایند تولید کفپوش ورزشی چند منظوره و آزمایش قبل از ساخت آن

کفپوش ورزشی چند منظوره کف پوش ورزشی است که به طور خاص برای سالن های ورزشی با استفاده از مواد پلی وینیل کلرید طراحی شده است. به طور خاص، پلی وینیل کلرید و رزین های کوپلیمر آن به عنوان مواد اولیه اصلی استفاده می شود و پرکننده ها، پلاستیک ها، تثبیت کننده ها، رنگ ها و غیره اضافه می شوند. امولسیون ها بر روی یک ورق پیوسته مواد مداوم به وسیله یک فرایند پوشش یا با استفاده از تقویم، اکستروژن یا اکستروژن تولید می شوند.

کفپوش ورزشی چند منظوره عموما از یک ساختار چند لایه با لایه سایش، یک لایه فایبرگلاس، یک لایه فوم الاستیک، یک لایه پایه و غیره لایه دارد و چنین طبقه ای به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، صرفنظر از مواردی که مورد استفاده قرار می گیرد، قبل از ساخت طبقه ورزشی چند منظوره، کف باید مورد آزمایش قرار گیرد.

روش خاصی برای استفاده از دما و رطوبت سنج برای تعیین درجه حرارت و رطوبت است. دمای داخل و دمای سطح باید ۱۵ درجه سانتیگراد باشد. این نباید کمتر از ۵ درجه سانتیگراد و بالاتر از ۳۰ درجه سانتی گراد باشد. رطوبت نسبی مناسب برای ساخت و ساز باید بین ۲۰ تا ۷۵ درصد باشد. و رطوبت لایه پایه با استفاده از تستر محتوی رطوبت اندازه گیری می شود و رطوبت لایه پایه باید کمتر از ۳٪ باشد.

علاوه بر این، استحکام کف پایه ورزشی چند منظوره نباید کمتر از مقاومت بتن C-20 باشد، در غیر این صورت برای تقویت قدرت مورد استفاده باید خودسنجی مناسب استفاده شود. تستر سختی باید سختی سطح حداقل ۱٫۲ مگاپاسکال داشته باشد. برای ساخت مواد کفپوش PVC، ناهمواری لایه پایه باید در حدود ۲ میلی متر خط کش باشد، در غیر اینصورت باید از سطح مقطع مناسب استفاده شود.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اخبار

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Enter Captcha Here : *

Reload Image