مراحل ساخت و نصب چمن مصنوعی

مراحل ساخت و نصب چمن مصنوعی

مرحله 1 : گودبرداری

منطقه موردنظر در این میان، باید به عمق 35 و 50 سانتی متر مربع گودبرداری شود.

مرحله 2 : لایه برداری لایه های اساسی

برای زهكشی هرچه بهتر، منطقه گودبرداری شده با استفاده از ماسه و یا سایر مواد مقاوم در برابر آب، همچون قلوه سنگ ، شن و یا تركیبی از مواد معدنی، پر می شود. زهكشی مطلوب در این میان می تواند از طریق حفره های موردنظر ایجاد شود.

لایه نهایی نیز می تواند انرژی لازم را در این میان جذب كرده و بر روی ویژگی های ورزشی در این زمین اثرگذار باشد.

مرحله 3: رول كردن لایه اساسی

این بخش تا زمانی انجام می وشد كه لایه موردنظر، نرم و قابل استفاده شود.

مرحله 4: لایه برداری به صورت ژئو – نساجی

این بخش، می تواند اطمینان لازم را برای توزیع فشار در منطقه موردنظر ایجاد كند.

مرحله 5 : قرار دادن رول های علف مصنوعی

هریك از این موارد باید به دقت كافی رول شده و بر اساس طرح موردنظر، در سر جای خود قرار بگیرد. این از سوی بخش ورزشهای یارا پویش آماده شده و می تواند برای هر بخش از علف مصنوعی، به كار گرفته شود.

مرحله 6: قطع نمودن خطوط بازاری

هریك از خطوط ایجاد شده در طول بر روی چمن مصنوعی می تواند در طول تولید، مورد بررسی قرار گیرد. سایر خطوط، همچون چرخه مركزی نیز باید از سوی افراد ماهر، قطع شود.

مرحله 7 : فشار بر روی درزهای موجود

تمامی درزهای به وجود آمده در این میان باید به گونه ای تحت فشار قرار بگیرند كه نتوانند باعث ایجاد نقاط ضعیف در چمن مصنوعی شوند.

مرحله 8 : درزگیری

با توجه به نوع چمن مصنوعی و ورزش انجام شده بر روی آن ، همواره باید چمن مصنوعی و یا سایر مواد لاستیكی موجود در آن، درزگیری شود. در وهله اول، ماشین، ماسه را در فضای موردنظر توزیع می كند. این مرحله سپس با استفاده از یك ماشین برس كاری ، انجام می پذیرد.

مرحله 9: زمین بازی شما آماده است

میانگین زمان نصب چمن ، بین 6 تا 8 هفته، به طول می انجامد. علف مصنوعی شما آماده استفاده است. بر این اساس، نصب هر چمن مصنوعی، نمی تواند به شیوه ای كه در بالا به آن اشاره شد انجام پذیرد. زیرا هر زمین بازی، دارای ساختارهای ویژه مربوط به خود می باشد. بخش ورزشی یارا پویش خوشحال است كه كمك های لازم را به شما درخصوص انتخاب صحیح سطح موردنظر، ارائه نماید.

در این بخش كارایی لازم برای انجام ورزش ایجاد می شود اما سایر فعالیتها نیز در این حیطه لازم خواهد بود. در این بخش، زمین های فوتبال و یا سایر موارد از طرفداران بی شماری برخوردار بوده و محل تجمع جوانان محسوب می شوند. این موارد می توانند یك عملكرد اجتماعی را به وجود آورده و انجام ورزشهای گروهی ، همچون بسكتبال ، فوتبال و تنیس را نیز تشویق نماید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*