مفهوم کيفيت چمن مصنوعی فيفا

مفهوم کيفيت فيفا، برنامه تست بسيار مشکل براي سطوح مصنوعي است که به موجب آن توليد کننده هاي موفق قادر خواهند بود برنامه گواهي براي استفاده از مارک معتبر فيفا براي زمينهاي چمن فوتبال را دريافت کنند، زمينهايي که شرايط تست زمين و آزمايشگاه فيفا را دارا هستند و موارد مورد نياز را برطرف مي کنند. برنامه تست نشان مي دهد که فقط زمينهاي چمن مصنوعي با بهترين کيفيت و بالاترين استانداردهاي فني ميتوانند گواهي يک ستاره و يا دو ستاره فيفا را دريافت کنند. گواهي يک ستاره به مدت 3 سال اعتبار دارد و مي تواند به وسيله تست مجدد تجديد شود ولي در گواهي 2 ستاره بايد هر سال تجديد شود. فيفا مي داند که کيفيت بازي روي اين سطوح بايد در طول عمر آن تا حد ممکن ثابت بماند. اگر زمين به طور مناسب نگهداري نشده باشد ممکن است بعضي کيفيتهاي بازي در دراز مدت از دست برود. توپ روي سطح مي لغزد، چرخش توپ به درستي انجام نمي شود و در جهش توپ نيز مشکل ايجاد مي شود. بازيکنان هنگام دويدن روي سطح ناهموار احساس راحتي نخواهند کرد و به خاطر ناتواني در کنترل يک توپ غير قابل پيش بيني احساس خستگي و نااميدي خواهند کرد.

چمن فوتبال براي نگهداري به سرمايه گذاري و هزينه هاي کمتري نياز دارد و نسبت به چمن طبيعي مي تواند مدت زمان بيشتري براي بازي مورد استفاده قرار گيرد ولي شما نمي توانيد آن را به حال خود رها کنيد. نگهداري زمين فوتبال متفاوت است اما به اهميت نگهداري چمن طبيعي است.

نگهداري صحيح زمين چمن، عملکرد بهينه آن را براي مدت زمان بسيار طولاني تضمين مي کند و به مشتري اطمينان مي دهد به وسيله استفاده طولاني از زمين مي تواند سرمايه خود را برگرداند.

چرا اصطلاحاً مي گويند سطوح مصنوعي نيازي به نگهداري ندارند؟

اين موضوع به وسيله افراد بي اطلاع توسعه داده شده است که سطوح مصنوعي نيازي به نگهداري ندارند و گسترش اين موضوع بسيار خطرناک است.

نياز به نگهداري زمين چمن به چند دليل بسيار مهم است. اين دلايل در زير آورده شده است:

  1. زيبايي شناسي
  2. امنيت
  3. عملکرد بازي
  4. طول عمر

براي اينکه زمين ظاهري زيبا داشته باشد، لازم است از آن نگهداري کنيم. يک مکان کثيف، مکان جذابي براي بازي هيچ ورزشي نيست و ممکن است بازيکن را از اصول اصلي بازي بازدارد.

يک زمين ناديده گرفته شده اغلب زمين خطرناکي است. زميني که از آن به درستي نگهداري نشود، بازيکن را در معرض شماري از خطرات قرار مي دهد که منجر به صدمات گوناگوني مي شود. اين موضوع در آينده باعث کاهش جذابيت زمين و حتي دادخواهي مالک خواهد شد.

ويژگيهاي بازي اين زمين به شدت به وسيله فقدان نگهداري آسيب مي بيند. . توپ روي سطح مي لغزد، چرخش توپ به درستي انجام نمي شود و در جهش توپ نيز مشکل ايجاد مي شود. بازيکنان هنگام دويدن روي سطح ناهموار احساس راحتي نخواهند کرد و به خاطر ناتواني در کنترل يک توپ غير قابل پيش بيني احساس خستگي و نااميدي خواهند کرد. سطح سفت خواهد شد و مشکلات به وجود آمده تا حدي پيش مي روند که اين سطح براي بازيکن يک خطر جدي محسوب مي شود که صدمات و جراحات طولاني مدتي را به دنبال خواهد داشت.

بنابراين عمر زمين چمن فوتبال به طور قابل توجهي به وسيله فقدان نگهداري کاهش خواهد يافت و سرمايه گذاري در زمين بي نتيجه خواهد ماند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*