نگهداری زمین چمن مصنوعی

نگهداری زمین چمن مصنوعی:

مفهوم کیفیت فیفا، برنامه تست بسیار مشکل برای سطوح مصنوعی است که به موجب آن تولید کننده های موفق قادر خواهند بود برنامه گواهی برای استفاده از مارک معتبر فیفا برای زمینهای چمن فوتبال را دریافت کنند، زمینهایی که شرایط تست زمین و آزمایشگاه فیفا را دارا هستند و موارد مورد نیاز را برطرف می کنند. برنامه تست نشان می دهد که فقط زمینهای چمن مصنوعی با بهترین کیفیت و بالاترین استانداردهای فنی میتوانند گواهی یک ستاره و یا دو ستاره فیفا را دریافت کنند. گواهی یک ستاره به مدت ۳ سال اعتبار دارد و می تواند به وسیله تست مجدد تجدید شود ولی در گواهی ۲ ستاره باید هر سال تجدید شود. فیفا می داند که کیفیت بازی روی این سطوح باید در طول عمر آن تا حد ممکن ثابت بماند. اگر زمین به طور مناسب نگهداری نشده باشد ممکن است بعضی کیفیتهای بازی در دراز مدت از دست برود. توپ روی سطح می لغزد، چرخش توپ به درستی انجام نمی شود و در جهش توپ نیز مشکل ایجاد می شود. بازیکنان هنگام دویدن روی سطح ناهموار احساس راحتی نخواهند کرد و به خاطر ناتوانی در کنترل یک توپ غیر قابل پیش بینی احساس خستگی و ناامیدی خواهند کرد.

چمن فوتبال برای نگهداری به سرمایه گذاری و هزینه های کمتری نیاز دارد و نسبت به چمن طبیعی می تواند مدت زمان بیشتری برای بازی مورد استفاده قرار گیرد ولی شما نمی توانید آن را به حال خود رها کنید. نگهداری زمین فوتبال متفاوت است اما به اهمیت نگهداری چمن طبیعی است.

نگهداری صحیح زمین چمن، عملکرد بهینه آن را برای مدت زمان بسیار طولانی تضمین می کند و به مشتری اطمینان می دهد به وسیله استفاده طولانی از زمین می تواند سرمایه خود را برگرداند.

چرا اصطلاحاً می گویند سطوح مصنوعی نیازی به نگهداری ندارند؟

این موضوع به وسیله افراد بی اطلاع توسعه داده شده است که سطوح مصنوعی نیازی به نگهداری ندارند و گسترش این موضوع بسیار خطرناک است.

نیاز به نگهداری زمین چمن به چند دلیل بسیار مهم است. این دلایل در زیر آورده شده است:

زیبایی شناسی

امنیت

عملکرد بازی

طول عمر

برای اینکه زمین ظاهری زیبا داشته باشد، لازم است از آن نگهداری کنیم. یک مکان کثیف، مکان جذابی برای بازی هیچ ورزشی نیست و ممکن است بازیکن را از اصول اصلی بازی بازدارد.

یک زمین نادیده گرفته شده اغلب زمین خطرناکی است. زمینی که از آن به درستی نگهداری نشود، بازیکن را در معرض شماری از خطرات قرار می دهد که منجر به صدمات گوناگونی می شود. این موضوع در آینده باعث کاهش جذابیت زمین و حتی دادخواهی مالک خواهد شد.

ویژگیهای بازی این زمین به شدت به وسیله فقدان نگهداری آسیب می بیند. . توپ روی سطح می لغزد، چرخش توپ به درستی انجام نمی شود و در جهش توپ نیز مشکل ایجاد می شود. بازیکنان هنگام دویدن روی سطح ناهموار احساس راحتی نخواهند کرد و به خاطر ناتوانی در کنترل یک توپ غیر قابل پیش بینی احساس خستگی و ناامیدی خواهند کرد. سطح سفت خواهد شد و مشکلات به وجود آمده تا حدی پیش می روند که این سطح برای بازیکن یک خطر جدی محسوب می شود که صدمات و جراحات طولانی مدتی را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین عمر زمین چمن فوتبال به طور قابل توجهی به وسیله فقدان نگهداری کاهش خواهد یافت و سرمایه گذاری در زمین بی نتیجه خواهد ماند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اخبار

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Enter Captcha Here : *

Reload Image