وجود ۸۰۰ سالن ورزشی و ۲۰۰ استخر نیمه‌تمام

وجود ۸۰۰ سالن ورزشی و ۲۰۰ استخر نیمه‌تمام

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در حال حاضر ۸۰۰ سالن ورزشی و ۲۰۰ استخر نیمه‌تمام در حوزه تربیت‌بدنی آموزش و پرورش داریم.

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر وضعیت پروژه‌های ورزشی آموزش و پرورش چگونه است؟»، اظهار داشت: کار ساخت 1400 سالن ورزشی را شروع کرده‌ایم که از این تعداد، 600 سالن آماده و به آموزش و پرورش تحویل شده است.

وی افزود: همچنین کار ساخت 240 استخر را در مناطق مختلف کشور و در جاهایی که دانش‌آموزان آن قابل توجه و فاقد استخرهای آموزشی بودند، نیز آغاز شده است و از این آمار، تعدادی به بهره‌برداری رسیده و تحویل شده است.

رئیسی به پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در بخش ورزشی اشاره و گفت: در حال حاضر 800 سالن ورزشی و 200 استخر نیمه تمام داریم که برای تکمیل این پروژه‌های ورزشی خوشبختانه در قانون بودجه سال 1393 مجدداً موضوع اخذ عوارض از دخانیاتی که به کشور وارد می شود، به تصویب رسیده است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال پیگیری عوارضی که سال 1392 بر اساس قانون بودجه سال 1392 به تصویب رسیده است نیز هستیم تا این اعتبارات را دریافت کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*