چسب خمیری کفپوش فارس چسب

چسب خمیری کفپوش فارس چسب

چسب خمیری کفپوش فارس چسب

چسب خمیری سفید فارس چسب به فرم خمیر با ویسکوزیته بالا و بر اساس رزین ها ومواد پلیمری پایه آب تولید شده است.

این چسب بدون بو ، حلالهای آلی ، بدون خطر آتش سوزی و انفجار و سازگار با محیط زیست   می باشد و پس از خشک شدن مقاوم در برابر آب، روغن  و شرایط محیطی است. مناسب جهت چسباندن انواع کفپوشهای وینیل ، پی وی سی ، پشت فوم دار ،   لاستیکی ،  رول ، موکت ، سنگ ، سرامیک ، قرنیز و بسیاری از مصالح ساختمانی دیگر می باشد.

قابلیت کار بر روی انواع سطوح سیمانی ، سنگ ، سرامیک ، موزاییک ، گچ ، شیشه ، سطوح پلیمری و… را دارا است و مناسب جهت چسباندن انواع کفپوش در اماکن صنعتی ، اداری ، مسکونی و ورزشی می باشد. به دلیل اینکه حلال اصلی آن آب می باشد بدون خطر برای انسان و محیط زیست است و می توان آن را در مکانهای در بسته و با حضور ساکنین با اطمینان خاطر و بدون بیم از آتش سوزی و انفجارو یا مخاطره در سلامتی  استفاده نمود

طریقه مصرف

۱-آماده سازی سطح:

سطح مورد نظر بایستی تراز و یک دست باشد تا کیفیت بیشتری حاصل گردد جهت اینکار می توانید از مصالح ساختمانی متداول نظیرملاتهای  سیمانی  استفاده کنید. این چسب قابلیت پر کردن ترکها و فرورفتگی ها را دارد اما باعث افزایش مصرف چسب می گردد.

سطح مورد نظر بایستی خشک و عاری از گرد و غبار، چربی ها و جرم باشد و اگر مانند سطوح گچی جاذب آب باشند ابتدا این چسب را با آب رقیق کنید و توسط برس ، کاردک و یا وسیله مناسب دیگری سطح را اندود کنید و پس از ۲۴ ساعت اقدام به چسباندن توسط این چسب کنید.

۲- شرایط محیطی :

دمای محیط حداقل بایستی ۱۸ درجه سانتیگراد باشد تا فیلم چسب سریعتر تشکیل شود. بنابراین در مکانهای سرد محیط را از قبل گرم کنید در غیر این صورت زمان خشک شدن و تشکیل فیلم چسب افزایش می یابد.

بهتر است دمای  چسب و سطوح یکسان و نزدیک دمای محیط و ترجیحا بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد باشد.

۳- چسب زدن

قبل از استفاده محتویات ظرف چسب را به خوبی به هم بزنید تا یکنواخت گردد. چسب را روی سطح مورد نظر بریزید و توسط کاردک شانه دار آن را را به طور یکنواخت روی سطح پخش کنید . بسته به شرایط محیطی ۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا فیلم سطحی چسب تشکیل گردد و سپس کفپوش را بچسبانید و روی کف پوش فشار مناسب ایجاد کنید تا هوا زیر آن محبوس نگردد.

 این چسب پس از ۷۲ ساعت به استحکام نهایی خود می رسد.

برای نصب کفپوشهای جاذب آب مانند موکت بهتر است چسب را با کمی آب رقیق کنید تا چسب درون بافت موکت نفوذ کند و چسبندگی بیشتری ایجاد کند اما در هر صورت این مدل چسب برای چسباندن موکت توصیه نمی گردد و به جای آن از چسب موکت ضد حریق فارس چسب استفاده کنید.

  کاردک مناسب جهت استفاده کاردک شانه دار با عمق دندانه یک و نیم میلیمتر و عرض دندانه دو میلیمتر می باشد.

جهت ایجاد چسبندگی بالا تر می توانید پشت کفپوش را نیز به  طریقی که شرح داده شد چسب بزنید.

شرایط نگهداری:

چسب را در دمای ۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد به دور از تابش مستقیم  نور خورشید و در یک مکان با تهویه مناسب  به  دور از دسترس کودکان  و شعله مستقیم و جرقه قرار دهید و آن را از انجماد محافظت کنید. پس از هر بار مصرف درب آن را محکم ببندید.در شرایط نگهداری مناسب و چنانچه درب ظرف محکم بسته باشد تا دوسال قابلیت نگهداری دارد.

پس از هر بار مصرف درب ظرف را محکم ببنیدید و برای نگهداری طولانی مدت پس از استفاده می توانید کمی آب روی چسب بریزید. حلال این چسب آب می باشد و می توانید در صورت نیاز برای رقیق کردن آن از آب استفاده کنید.

تمیز کردن :

چسب ریخته شده روی کفپوشها را در مراحل اولیه می توانید با دستمال مرطوب پاک کنید و در غیر این صورت برای پاک کردن کف پوش ها از پارچه آغشته به الکل صنعتی استفاده کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*