فینال جام جهانی روی چمن پلاستیکی

به گزارش “ورزش سه”، شرکت انگلیسی Sis Pichtes برنده مزایده قرارداد ساخت چمن فینال جام جهانی ۲۰۱۸ شده است و این بدان معناست که فینال جام جهانی در زمینی مخلوط از چمن مصنوعی و طبیعی انجام خواهد شد. جایگزین کردن این چمن ۸ روز به طول خواهد انجامید و چمن جدید ۹۵ درصد طبیعی و تقویت شده با پلاستیک است.

جورج مولان، رئیس این شرکت در این رابطه می گوید: ” برای اولین بار فینال جام جهانی بر روی چمنی به غیر از طبیعی برگزار می شود و ما مفتخریم که قرار است این پروژه را پیاده کنیم. شرکت ما اطمینان می هد که این چمن در همه شرایط انعطاف پذیر است و تحولی شگرف را در جهان ورزش ایجاد خواهد کرد و فینال جام جهانی ۲۰۱۸ را تبدیل به رویدادی به یادماندنی خواهد کرد.»

این چمن باعث می شود تا آسیب دیدگی بازیکنان روی علت جنس چمن کاهش یافته و در آینده احتمالا بسیاری از باشگاه های بزرگ دنیا برای استفاده از این تکنولوژی جدید دست به کار خواهند شد. این چمن با ۱۵۰ مایل نخ مصنوعی خاص ساخته خواهد شد و دوام آن سه برابر بیش تر از زمین چمن طبیعی خواهد بود.

تکنولوژی استفاده شده در این چمن باعث افزایش عمر آن خواهد شد و در برابر آسیب های احتمالی قوی تر خواهد بود. همچنین این موضوع باعث می شود تا امکان برگزاری بازی های بیشتری در یک استادیوم فراهم شده و این اتفاق عمر زمین را کوتاه نکند.

باشگاه چلسی در حال حاضر برای استفاده از این تکنولوژی پیشقدم شده است و در محل کمپ تمرینی خود از آخرین چمن های پیشرفته استفاده می کند و باشگاه دربی کانتی نیز این گونه چمن ها را در ورزشگاه اختصاصی خود نصب کرده است.

این شرکت قرار است با نصب دستگاه هایی در زیر چمن تعبیه شده، مدیریت رطوبت خاک و میزان آب مصرفی چمن را نیز بر عهده گرفته و بسته به نیاز چمن، هوای سرد یا گرم را به آن تزریق کند. مسئولان این شرکت اطمینان دادند که این گونه چمن مورد توجه بازیکنان و داوران قرار خواهد گرفت و مانند شرایط فعلی، روز به روز در تمام نقاط فوتبال دنیا گسترش خواهد یافت.

اخبار حاکی از آن است که احتمالا این چمن تا زمان مسابقات جام کنفدراسیون ها که در ماه می سال ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد، آماده می شود و احتمالا آن مسابقات نیز بر روی این نوع زمین برگزار می شود. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود که چمن در شرایط آب و هوایی مختلف پایدارتر باشد و در برابر آسیب های احتمالی، ضریب مقاومت آن افزایش یابد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*